poniedziałek, 27 maja, 2024
Targi - archiwum

14 -15 września Targi Mieszkań i Domów w Gdańsku

Każdy, kto kiedykolwiek kupił nieruchomość mieszkaniową wie, jak żmudna i stresująca może być to historia. Setki godzin spędzonych w Internecie, kolejne wyprawy do biur sprzedaży deweloperów, męczące procedury kredytowe… Wszystkich, którzy chcą oszczędzić na czasie i nerwach firma Nowy Adres S.A. zaprasza na Targi Mieszkań i Domów, które 14 i 15 września odbędą się w AmberExpo w Gdańsku.

Trójmiasto w ostatnich latach było areną wzmożonej aktywności deweloperów – powstało mnóstwo nowych inwestycji w wielu dzielnicach, nawet tych najmniej popularnych. Według firmy doradczej REAS, w I kwartale 2019 r. liczba lokali wprowadzonych do sprzedaży i sprzedanych w tym rejonie Polski była niemal identyczna, co świadczyć może o niesłabnącym zainteresowaniu mieszkaniowymi zakupami na trójmiejskim rynku.

Dobra kondycja naszej gospodarki, rekordowo małe bezrobocie i utrzymujące się niskie stopy procentowe – wszystko to sprawia, że nie spodziewamy się raczej niższego popytu na mieszkania
w najbliższym czasie. Bardzo prawdopodobne są za to kolejne wzrosty cen. Warto więc rozważyć zakup mieszkania lub domu już teraz, zwłaszcza, że wielu deweloperów przygotowuje na Targi Mieszkań i Domów specjalne promocje, obowiązujące tylko podczas tej imprezy
– mówi Andrzej Łuczyszyn, dyrektor zarządzający firmy Nowy Adres S.A., organizator targów.

Już 14 i 15 września po krótkiej nieobecności do AmberExpo wracają Targi Mieszkań i Domów, a wraz z nimi dawno nie widziana na żadnej imprezie targowej Grupa Inwestycyjna HOSSA. Promocje, premiery, wyjątkowe oferty i rabaty czekają na odwiedzających targi na stoiskach najważniejszych i największych trójmiejskich deweloperów, wśród których będą m.in. Atal, Dekpol, Eco Classic, Kokoszki, PB Górski, Polservice Development, Polnord, Portal, Robyg, Siódme Niebo i inni. Na stoiskach banków i doradców finansowych (m.in. BOŚ Bank, Bank BPS, Phinance i in.) będzie można sprawdzić swoją zdolność kredytową i zapoznać z ofertami najatrakcyjniejszych kredytów hipotecznych. Udział zapowiedziały też liczne firmy oferujące artykuły wykończenia i wyposażenia wnętrz.

 

Niewątpliwą atrakcją dla zwiedzających i inwestorów będzie także udział w imprezie Miasta Gdańsk. Na stoisku Gdańskich Nieruchomości znajdzie się oferta mieszkań do zamiany oraz lokali użytkowych będących własnością Gminy Miasta Gdańska przeznaczonych do wynajęcia dla przedsiębiorców. W Strefie Mieszkańca specjaliści z Gdańskich Nieruchomości udzielą informacji na temat realizowanych programów skierowanych do mieszkańców, takich jak Wspólne Podwórko, Podwórko Gminne, Lokal Na Start Za Złotówkę czy Gdańskie Otwarte Pracownie. Na mapie inwestycji zostanie pokazane, jak wiele dzieje się w przestrzeni miasta. Zapraszamy także na wirtualny spacer i zwiedzanie kompleksowo wyremontowanej kamienicy przy ulicy Chłodnej 10 – ostatniej realizacji Gdańskich Nieruchomości, w której  można podziwiać zrekonstruowane dekoracje artystyczne oraz elementy wystroju charakterystyczne dla kamienicy z okresu XIX i XX wieku.

Ale impreza Nowego Adresu to nie tylko targi – to także bogaty program bezpłatnych wykładów
i seminariów. W Strefie Zakupu i Finansów będzie można w szczegółach zapoznać się z przepisami prawno-finansowymi, których znajomość jest niezbędna do zakupu mieszkania za pomocą kredytu hipotecznego. Wykłady poprowadzą także uznani eksperci prawni Polskiego Związku Firm Deweloperskich, specjaliści od inwestowania w nieruchomości czy architekci wnętrz. Z indywidualnego doradztwa będzie można skorzystać też  w specjalistycznej Strefie Porad.

Dzieci nie muszą zostawać w domu – miło spędzą czas w specjalnej Strefie Zabaw, prowadzonej przed doświadczonych animatorów z firmy Happy Land. Rodzice będą mogli przeanalizować zebrane materiały przy kawie i ciastku w  kawiarence targowej.

Dodatkowo, wrześniowej edycji  Targów Mieszkań i Domów w Gdańsku  towarzyszyć będą Targi Budownictwa i Aranżacji Mieszkanie Dom Ogród. Targi MDO to nowe wydarzenie w Trójmieście, które doskonale uzupełnia ofertę znanych i cenionych targów mieszkaniowych. Wykończenie i wyposażenie zakupionej nieruchomości to kolejny ważny etap dla klientów planujących taką inwestycję. Strefy prezentacji nowych produktów i rozwiązań, inspirujące warsztaty i spotkania oraz porady fachowców ułatwią orientację w różnorodnych rozwiązaniach wykończeniowych i aranżacyjnych.

Rodziny mogą liczyć też na inne udogodnienia, m.in. bilet rodzinny w cenie 19 zł (dla dwóch osób dorosłych, dzieci do 18 roku życia pod opieką dorosłych mają wstęp bezpłatny). Pojedyncze bilety w kasach będą kosztowały 10 zł, ale o połowę taniej można je kupić w przedsprzedaży  za pośrednictwem Internetu na stronie www.mieszkaniowi.pl. Każdy bilet obowiązuje przez dwa dni targów i uprawnia do odwiedzania Targów Mieszkań i Domów oraz Targów Budownictwa i Aranżacji Mieszkanie Dom Ogród.

 

Targi Mieszkań i Domów 14-15 września 2019 r.

sobota godz. 10:00–17:00, niedziela godz. 10:00–16:00

AmberExpo: Żaglowa 11, Gdańsk

strona targów