sobota, 22 czerwca, 2024
Dni otwarte - archiwum

Jesienna edycja Targów Mieszkań i Domów 26 i 27 września w Krakowie

Co dalej z cenami mieszkań? To pytanie zadają sobie tej jesieni wszyscy, którzy myślą o kupnie nowego lokum. Pandemia koronawirusa niemal z dnia na dzień zamroziła rynek nieruchomości mieszkaniowych w największych miastach Polski. Biura sprzedaży deweloperów opustoszały, zwłaszcza, że banki mocno zaostrzyły kryteria przyznawania kredytów hipotecznych. Kiedy jednak pierwsza fala niepokoju opadła, nabywcy powrócili – większość inwestycji deweloperskich notuje obecnie podobne wolumeny sprzedaży, co przed pandemią. Oprócz popytu konsumpcyjnego umacnia się również popyt inwestycyjny – w obliczu kolejnych obniżek stóp procentowych wiele osób decyduje się na kupno jednego lub kilku mieszkań pod wynajem lub po prostu jako ochronę kapitału w niepewnych gospodarczo czasach. Na dodatek podaż nowych lokali spada – w drugim kwartale do sprzedaży wprowadzono zaledwie 10,6 tys. mieszkań, o blisko 36 proc. mniej niż średnia z ostatnich trzech lat dla tego okresu. Przy rosnącym popycie i słabnącej podaży nie mamy więc co liczyć na zapowiadane w Internecie spadki cen – według firmy doradczej JLL w drugim, pandemicznym kwartale 2020 roku ceny w niektórych miastach Polski… urosły o 2-3 proc.!

Spodziewamy się, że oferta deweloperów będzie się szybko wyczerpywać. W tej sytuacji warto pomyśleć o kupnie mieszkania jeszcze tej jesieni, gdyż najbardziej poszukiwane mieszkania z segmentu popularnego – dwupokojowe, o powierzchni 45-60 metrów kwadratowych niezmiennie sprzedają się szybko, zwłaszcza w obliczu zwiększonego zainteresowania zakupami o charakterze inwestycyjnym – komentuje Grzegorz Zieliński, dyrektor Działu Targów w firmie Nowy Adres S.A.

Najlepszą okazją do znalezienia wymarzonego „M” będą Targi Mieszkań i Domów w Krakowie, które firma Nowy Adres S.A. organizuje 26 i 27 września w EXPO Kraków (hala Wisła przy ulicy Galicyjskiej 9). W jednym miejscu i czasie będzie można zapoznać się z ofertą lokalnego rynku mieszkań i domów. Wśród wystawców dominują deweloperzy i agencje nieruchomości (m.in. Grupa BUMA, INTER-BUD Developer, MAK DOM, Super Krak, Wawel Service i wielu innych). Na stoiskach doradców finansowych będzie można sprawdzić swoją zdolność kredytową i zapoznać z ofertami najatrakcyjniejszych kredytów hipotecznych. Udział zapowiedziały też liczne firmy oferujące artykuły wykończenia i wyposażenia wnętrz. Warto mieć na uwadze także fakt, że wielu wystawców przygotowuje na targi specjalnie promocje, obowiązujące tylko podczas tego wydarzenia. Targi Mieszkań i Domów to także wyjątkowo bogaty program bezpłatnych wykładów i seminariów. W Strefie Zakupu i Finansów będzie można w szczegółach zapoznać się z przepisami prawno-finansowymi, których znajomość jest niezbędna do zakupu mieszkania za pomocą kredytu hipotecznego. Wykłady poprowadzą także uznani eksperci prawni, specjaliści od inwestowania w nieruchomości i architekci wnętrz.

Warto pamiętać, że krakowskiej edycji Targów Mieszkań i Domów towarzyszyć będą Targi Budownictwa i Aranżacji Mieszkanie Dom Ogród (www.targimdo.pl). Targi MDO to wydarzenie, które doskonale uzupełnia ofertę targów mieszkaniowych. Wykończenie i wyposażenie zakupionej nieruchomości to kolejny ważny etap dla klientów planujących taką inwestycję. Strefy prezentacji nowych produktów i rozwiązań, inspirujące warsztaty i spotkania oraz porady fachowców ułatwią orientację w różnorodnych rozwiązaniach wykończeniowych i aranżacyjnych.

To nie koniec atrakcji – najmłodszym z pewnością przypadnie do gustu wielka wystawa obrazów dinozaurów w 3D. W prezentowanych na wystawie „DINOZAURY w trójwymiarze” obrazach – dzięki specjalnym okularom 3D – widać doskonałą iIuzję przestrzeni i zwierząt. Będzie można spojrzeć w oczy legendarnemu tyranozaurowi i  tarbozaurowi, dokładnie obejrzeć także dromeozary, gigantozaury, dilofozaury oraz wiele innych słynnych gadów prehistorycznych – łącznie ponad 30 gatunków drapieżników i kilka gatunków roślinożerców (na wystawę obowiązuje osobny bilet).

Oczywiście w tych niezwykłych i nieprzewidywalnych czasach zdrowie i bezpieczeństwo uczestników targów pozostaje najwyższym priorytetem. Targi Mieszkań i Domów w Krakowie organizowane są z uwzględnieniem wszystkich wytycznych Rady Ministrów. W celu zapewnienia jak największego komfortu zarówno zwiedzających, jak i wystawców, organizator wydarzenia przygotował m.in.:

  • Maseczkomaty i dozowniki z płynem dezynfekującym przy wszystkich ciągach komunikacyjnych,
  • Bramki termowizyjne, mierzące temperaturę ciała wszystkim wchodzącym na teren imprezy,
  • Szerokie alejki, które pozwolą uniknąć tłoku i ścisku,
  • Elektroniczną rejestrację wszystkich uczestników targów – zakup biletu (upoważniający również do wstępu na targi MDO) możliwy będzie tylko online na stronach www.mieszkaniowi.pl oraz www.tobilet.p

  • Targi Mieszkań i Domów 26-27 września 2020 r. sobota godz. 10:00-17:00, niedziela godz. 10.00-16.00EXPO Kraków, hala Wisła ul. Galicyjska 9 Kraków