sobota, 22 czerwca, 2024
Targi - archiwum

Wiosenna edycja Targów Mieszkań i Domów już 7-8 marca we Wrocławiu

W ubiegłym roku Wrocław był jednym z miast, gdzie mieszkania drożały najszybciej. Według agencji doradczej JLL, ceny lokali wzrosły tu w 2019 r. w sumie o 12 proc. Jednocześnie dolnośląscy deweloperzy wypuścili na rynek dużo nowych inwestycji – w ujęciu rocznym oferta zwiększyła się aż o 18 proc. Skoro podaż rośnie, czemu puchną też ceny?

Odpowiedź jest prosta – podobnie jak w przypadku innych dużych aglomeracji w Polsce, mieszkania są tu chętnie kupowane na wynajem przez inwestorów indywidualnych, poszukujących atrakcyjnych lokat kapitału w obliczu niższych od poziomu inflacji stóp procentowych. Stolica dolnego Śląska pozostaje też dużym ośrodkiem akademickim – studiuje tu około 120 tys. osób, które muszą gdzieś mieszkać i są naturalnymi klientami dla rynku najmu. Inną aktywną grupą nabywców są pracownicy coraz liczniej działających tu firm z sektora usług biznesowych. W sumie w ubiegłym roku kupiono we Wrocławiu o 12 proc. więcej mieszkań, niż w 2018 roku. Czy w obliczu tak wysokiego popytu
i szybko rosnących cen tutejszemu rynkowi mieszkaniowemu grozi przegrzanie?

Powtórka z gwałtownego załamania rynku, podobna do sytuacji z przełomu lat 2008-2009 nam raczej nie grozi. Popyt na mieszkania ma zdrowe podstawy – jest finansowany głównie gotówkowo, nie za pomocą kredytów frankowych, jak dawniej. Nasza gospodarka jest w bardzo dobrej kondycji, Polacy zarabiają coraz lepiej i nie tylko chcą poprawić swoją sytuację mieszkaniową, ale również traktują nieruchomości jako atrakcyjną lokatę kapitału w obliczu rekordowo niskich zysków z lokat bankowych – przewiduje Grzegorz Zieliński, dyrektor działu targów w firmie Nowy Adres S.A.

C i z wrocławian, którzy chcą zabezpieczyć się przed dalszymi wzrostami i kupić mieszkanie już teraz, będą mogli zapoznać się w jednym miejscu i czasie z dużą częścią oferty dolnośląskich deweloperów już 7 i 8 marca podczas Targów Mieszkań i Domów. Impreza ta organizowana jest przez firmę Nowy Adres S.A. w Hali Stulecia przy ul. Wystawowej 1. Nie zabraknie mieszkań i domów z rynku pierwotnego, oferowanych przez czołowych wrocławskich deweloperów (m.in. Archicom, ARKOP Deweloper, Budotex, Dom Development Wrocław, Rafin, ROBYG czy Ronson Development), jak i z wtórnego (m.in. QL HOME Nieruchomości, Verso Nieruchomości). Kredytu hipotecznego będzie można szukać na pośredników finansowych (NOTUS Finanse, Open Finance, Phinance i wielu innych). Targi warto odwiedzić także dlatego, że wielu wystawców przygotowało specjalne promocje i rabaty, obowiązujące tylko podczas tego wydarzenia.

Podczas Targów Mieszkań i Domów będzie można jak zwykle wziąć udział w darmowych seminariach i wykładach. O tym, jak tanio i szybko i co najważniejsze, bez niepotrzebnych nerwów uzyskać kredyt mieszkaniowy opowiedzą m.in. eksperci z firm Credit Space, Doradza.pl oraz Platinum Eye. Meandry i zawiłości całego procesu zakupu mieszkania wyjaśnią specjaliści z Polskiego Związku Firm Deweloperskich, a o tym, jak inwestować w mieszkania na wyjem opowiedzą przedstawiciele Stowarzyszenia „Mieszkanicznik”. W specjalnej Strefie Porad profesjonaliści w dziedzinie projektowania wnętrz z IKEA oraz Homebook.pl doradzą, jak wykończyć świeżo zakupione mieszkanie.

To nie koniec atrakcji – w specjalnej Strefie Budowy Domów Drewnianych, organizowanej przez Stowarzyszenie Dom Drewniany zostanie zlicytowany dom! Na dodatek będzie można obejrzeć go na miejscu – wykonany z użyciem najnowszych technologii budynek zostanie wzniesiony na hali targowej. O wszystkich zastosowanych materiałach chętnie opowiedzą ich dostawcy – członkowie stowarzyszenia, którzy nie tylko będą mieli swoje stoiska na targach, ale również poprowadzą szereg prelekcji o zaletach nowoczesnych budynków drewnianych. Swoją cenę będzie można podawać przedstawicielom SDD – co godzinę targowy radiowęzeł poda najwyższą ofertę. Zwycięzca zostanie ogłoszony pod koniec drugiego dnia imprezy.

Najmłodsi będą mogli przyjemnie spędzić czas w specjalnej Strefie Dzieci pod opieką doświadczonych animatorów z firmy Kuku Agency. Rodzice spokojnie przejrzą zebrane materiały przy kawie i ciastku w kafejce targowej. Bilety wstępu na targi kosztują 15 zł (dzieci do 18 roku życia mają darmowy wstęp), ale taniej – za 10 zł – można je wcześniej zakupić online na stronie www.tobilet.pl.

Odwiedzający wrocławskie Targi Mieszkań i Domów będą mogli skorzystać z darmowego parkingu przy ZOO (ul. Wróblewskiego 9) Aby opuścić parking bez uiszczania opłaty, należy wcześniej pobrać kartę wyjazdową w recepcji targowej.

Targi Mieszkań i Domów 7-8 marca 2020 r.

sobota godz. 10:00-17:00, niedziela godz. 10.00-16.00

Hala Stulecia, ul. Wystawowa 1, Wrocław

strona targów