poniedziałek, 15 lipca, 2024
Targi - archiwum

29 lutego – 1 marca Targi Mieszkań i Domów w Warszawie

Rynek nieruchomości mieszkaniowych w Warszawie jest rozgrzany do czerwoności. Według agencji doradczej JLL w trzech ostatnich miesiącach ubiegłego roku deweloperzy sprzedali w stolicy 6 800 lokali i był to wynik aż o 22 proc. lepszy od poprzedniego kwartału. W sumie w całym 2019 roku aż 24 300 lokali znalazło tu nowych właścicieli. Niestety, w parze z wysokim popytem nie idzie równie duża podaż – w ubiegłym roku zmalała o 12 proc. Może to niestety oznaczać kolejne podwyżki cen mieszkań

A te w największych polskich aglomeracjach w ostatnim czasie rosły w szybkim tempie – w zależności od lokalizacji wzrosty wyniosły od 9 do nawet 16 proc. Niższą podaż – i wyższe ceny – deweloperzy tłumaczą rosnącymi kosztami coraz mniej dostępnych działek pod zabudowę i drożejącymi usługami wykonawstwa. W pierwszych miesiącach 2020 r. średnia cena transakcyjna mieszkań przekroczyła 9800 zł za metr kwadratowy i niestety nic nie wskazuje na to, aby wskaźnik ten miał się ustabilizować. Czy grozi nam pęknięcie bańki na rynku mieszkaniowym?

Powtórka z gwałtownego załamania rynku, podobna do sytuacji z przełomu lat 2008-2009 nam raczej nie grozi. Popyt na mieszkania ma zdrowe podstawy – jest finansowany głównie gotówkowo, nie za pomocą kredytów frankowych, jak dawniej. Nasza gospodarka jest w bardzo dobrej kondycji, Polacy zarabiają coraz lepiej i nie tylko chcą poprawić swoją sytuację mieszkaniową, ale również traktują nieruchomości jako atrakcyjną lokatę kapitału w obliczu rekordowo niskich zysków z lokat bankowych – przewiduje Grzegorz Zieliński, dyrektor działu targów w firmie Nowy Adres S.A.

Z dużą częścią oferty mazowieckich deweloperów będzie można zapoznać się w jednym miejscu i czasie już 29. lutego i
1. marca podczas Targów Mieszkań i Domów, organizowanych przez firmę Nowy Adres S.A. w Warszawskim Centrum EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego 12/14. Nie zabraknie mieszkań i domów z rynku pierwotnego, oferowanych przez czołowych deweloperów (m.in. Bouygues Immobiler, Dom Development, Nexity, ROBYG czy Ronson Development). Kredytu hipotecznego będzie można szukać na stoiskach banków i pośredników finansowych (Bank Millennium, Santander Bank, mFinanse, NOTUS Finance czy Phinance). Targi warto odwiedzić także dlatego, że wielu wystawców przygotowało specjalne promocje i rabaty, obowiązujące tylko podczas tego wydarzenia.

Podczas Targów Mieszkań i Domów będzie można jak zwykle wziąć udział w darmowych seminariach i wykładach. O tym, jak tanio i szybko i co najważniejsze, bez niepotrzebnych nerwów uzyskać kredyt mieszkaniowy opowiedzą m.in. eksperci z firm Phinance, Credits oraz Centrum Kredytów Hipotecznych. Meandry i zawiłości całego procesu zakupu (a także sprzedaży!) mieszkania wyjaśnią specjaliści z Polskiego Związku Firm Deweloperskich, a o tym, jak inwestować w mieszkania na wyjem opowiedzą przedstawiciele Stowarzyszenia „Mieszkanicznik” oraz firmy BookingHost. W specjalnej Strefie Porad profesjonaliści w dziedzinie projektowania wnętrz doradzą, jak wykończyć świeżo zakupione mieszkanie.

Najmłodsi będą mogli przyjemnie spędzić czas w specjalnej Strefie Dzieci pod opieką doświadczonych animatorów z firmy Warsztat na Maxa. Rodzice spokojnie przejrzą zebrane materiały przy kawie i ciastku w kafejce targowej. Bilety wstępu na targi kosztują 15 zł (dzieci do 18 roku życia mają darmowy wstęp), ale taniej – za 10 zł – można je wcześniej zakupić online na stronie www.mieszkaniowi.pl albo www.tobilet.pl

Targi Mieszkań i Domów 

sobota 10:00–17:00, niedziela, godz. 10:00–16:00

Warszawskie Centrum EXPO XXI, ul. Prądzyńskiego 12/14,  Warszawa