wtorek, 5 marca, 2024
Uncategorized

Targi Mieszkań i Domów we Wrocławiu. Przygotuj się na zmiany – zacznij od mieszkania

Po latach kolejnych rekordów na rynku mieszkaniowym klienci z nadzieją spoglądają w 2018 r. i czekają na spadek cen. Pewne jest, że zmiany na rynku nastąpią, jednak czy na tyle rewolucyjne, żeby znacząco poprawić sytuację kupujących? Po najświeższe informacje z rynku mieszkaniowego warto wybrać się na Targi Mieszkań i Domów, które odbędą się 3 i 4 marca w Hali Stulecia.

Odwieczne pytanie klientów „kiedy spadną ceny?” w tym roku raczej także pozostanie bez odpowiedzi. Czeka nas co prawda kilka poważnych zmian, jednak nie zanosi się na to, że wstrząsną one rynkiem i ceny mieszkań drastycznie polecą w dół. Z początkiem roku zakończył się rządowy program „Mieszkanie dla Młodych”, za to zostaną oddane do użytku pierwsze lokale w programie „Mieszkanie Plus”. Z kolei na koniec roku prognozowana jest podwyżka stóp procentowych. Im wyższe, tym kredyty mniej dostępne. Jednocześnie spada liczba klientów kupujących nieruchomość za gotówkę, bo wolą inwestować w depozyty i obligacje. Wzrost stóp procentowych oznacza spadek popytu na mieszkania.

Jednak zanim to nastąpi, znajdujemy się w punkcie, kiedy i podaż i popyt mają się świetnie, mieszkania schodzą jak świeże bułeczki i kupowanie lokum jeszcze przed etapem „dziury w ziemi” nikogo nie dziwi. Dla klientów najważniejsze jest to, żeby dowiedzieć się o nowej, atrakcyjnej inwestycji przed wszystkimi. Takiej okazji dostarczają targi mieszkaniowe, gdzie można sprawdzić jednocześnie kilka inwestycji i w jeden weekend zdobyć wszystkie informacje potrzebne do podjęcia decyzji o zakupie. Najbliższe Targi Mieszkań i Domów odbędą się 3 i 4 marca w Hali Stulecia.

Lista wystawców gwarantuje kompleksowy przegląd wrocławskiego rynku mieszkaniowego. Na targach będą obecni m.in. Dom Developer, Vantage, Dom Development, Archicom, LC Corp, Arkop, Budotex, Vista Development, Bouygues Immobilier. Oprócz przeglądu oferty deweloperskiej na zwiedzających będzie czekać strefa seminariów i porad. Do dyspozycji będą eksperci z zakresu finansów, najmu i zakupu.

Na Targach Mieszkań i Domów od lat obecni są czołowi wrocławscy deweloperzy, stale poszerzamy naszą ofertę Home & Design, czyli nowoczesne rozwiązania dla domu. Nowością na targach będzie strefa polskiego designu. Zaprosiliśmy do współpracy kilkoro polskich projektantów: Archerlamps, BVSK, Grafiteria, Natura Rzeczy, AUA, Zielona wrona. Jeżeli ich oferta spotka się z zainteresowaniem kupujących, strefa ta będzie sukcesywnie powiększana podczas kolejnych edycji – mówi Grzegorz Zieliński, Dyrektor Działu Targów Nowy Adres SA. Oprócz deweloperów na targach obecni będą przedstawiciele banków, instytucji finansowych, pośredników nieruchomości i doradców kredytowych.

Organizatorzy zadbali o dodatkowe atrakcje. Podczas Targów będzie można wziąć udział w konkursie i wygrać unikatowe nagrody: oryginalne polskie plakaty reklamowe z XX wieku, ręcznie robione świece i lampy, las w słoju oraz wiele innych. W czasie gdy rodzice będą zajęci poszukiwaniem nowego mieszkania, najmłodsi ciekawie spędzą czas na placu zabaw z malowaniem twarzy, kącikiem plastycznym i zabawami sportowo-edukacyjnymi.

Rodziny mogą liczyć na udogodnienia, m.in. bilet rodzinny w cenie 20 zł (dla dwóch osób dorosłych, dzieci do 18 r. ż. pod opieką dorosłych mają wstęp bezpłatny). Bilety w kasach będą kosztowały 15 zł, e-bilety w cenie 7 zł są już dostępne na stronie www.mieszkaniowi.pl. Parking przy ZOO (ul. Wróblewskiego 9) dla klientów i wystawców będzie bezpłatny (po odebraniu karty wyjazdowej z biura organizatora).

Targi Mieszkań i Domów

3-4 marca 2018 r.

sobota i niedziela, godz. 10:00–17:00

Hala Stulecia, ul. Wystawowa 1, Wrocław

strona targów