Bachleda Club Residence to nowo powstający condohotel zlokalizowany w sercu prestiżowego górskiego kurortu. Zakopane stało się w ostatnich latach jednym z najciekawszych rynków inwestycyjnych w Polsce.
Realizowany projekt stanowi połączenie doświadczeń pracowni Karpiel Steidel (płynących ze współpracy z licznymi inwestorami z sektora business & leisure) z renomowanym inwestorem – rodziną Bachleda Curuś, która swoją ugruntowaną pozycją w regionie Podhala zawdzięcza szeregowi zrealizowanych i zarządzanych z sukcesem inwestycji.
Mariaż ten zaowocował autorskim projektem Bachleda Club Residence – pierwszego pięciogwiazdkowego zespołu rezydencyjnego w formule condohotel, realizowanego w samym sercu Zakopanego.
Projekt Bachleda Club Residencet jest przykładem zastosowanej w praktyce idei tzw. krytycznego regionalizmu Kenetha Fromptona, która głosi współczesne wykorzystanie tradycyjnych elementów architektury regionalnej w podejściu do kształtowania w pełni nowoczesnego obiektu oraz jej rozwijanie w projekcie o dużej skali i kubaturze.
W obiekcie zastosowano przeskalowane okapy, strzeliście wyciągnięte poza obrys budynku. Dzięki nim patrząc z dołu na szczyt można ulec złudzeniu skośności dachu, który w rzeczywistości rozpięty jest na całkowicie płaskiej połaci. Do wykończenia elewacji wykorzystano wyłącznie naturalne materiały takie jak modrzewiowe drewno oraz kamienne płyty z piaskowca. Szczerość użytych materiałów podkreślać ma ciepły i przytulny charakter resortu.
Projekt cechuje niestandardowe podejście do kształtowania elewacji budynku. Aby urozmaicić jego bryłę forma elewacji została wizualnie podzielona rytmem drewnianych rusztów podtrzymujących okap. Ten element konstrukcyjny jest kluczowy dla architektonicznego charakteru obiektu. Funkcjonalnie uzasadniony detal nadać ma rozpoznawalny klimat Bachleda Club Residence.
Na okalających rezydencję balkonach wprowadzono kamienne donice obsadzone lokalnymi odmianami endemicznej roślinności. Ten zabieg przywoływać ma skojarzenia z odpornymi na skrajne warunki atmosferyczne roślinami porastającymi granitowe półki skalistych Tatr.
Dachy budynków zagospodarowano dodatkowo zielenią zwiększającą zarazem powierzchnię biologicznie czynną. Ta naturalna izolacja obiektu podniesie zarazem jego funkcjonalne walory. Dzięki niej duża połać dachu nie będzie się nadmiernie nagrzewać zwiększając komfort użytkowy. Zarazem jest to również element architektury biura Karpiel Steindel, który podkreśla umacniający się w projektach biura proekologiczny trend.
Istotnym elementem przekładającym się na komfort użytkowy budynku są zastosowane przeszklenia pozbawione progów i nadproży. Ich brak powoduje, że okapy przenikają bezpośrednio do wnętrza apartamentów zacierając podziały. Duże przeszklenia doświetlają pomieszczenia naturalnym światłem, kadrując unikalną panoramę górskich szczytów Tatr.
Na zespół zabudowy rezydencyjnej składają się dwa prostopadłościenne budynki mieszczące w sumie 129 apartamentów, połączone w części przyziemia przeszkloną przewiązką z płaskim, zielonym dachem. Przestronny i otwarty na wysokość dwóch kondygnacji hall mieści rezydencyjne foyer utrzymane w klimacie luksusowych górskich resortów. Istotnym zadaniem tej przestrzeni będzie budowanie zapraszającej atmosfery przytulnego górskiego klimatu, charakterystycznej dla zimowych rezydencji w stylu Aspen.
W tej części zlokalizowano również funkcje rekreacyjne i wypoczynkowe z basenem, saunami, lounge barem oraz salami spotkań. Pod tym poziomem znajdzie się podziemny parking na 90 miejsc postojowych.
Inwestorów zainteresowanych ofertą Bachleda Club Residence zapraszamy do kontaktów z biurem
biuro@karpielsteindel.eu
18 201 52 76