sobota, 22 czerwca, 2024
Targi - archiwum

8-9 luty Targi Mieszkań i Domów w Łodzi

Według agencji doradczej JLL, w 2020 roku rynek mieszkań w Łodzi będzie się dalej dynamicznie rozwijał. Tylko w ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2019 roku sprzedano tu więcej mieszkań, niż w całym 2016 r. Rosną też ceny – o ile jeszcze trzy lata temu średnia cena metra kwadratowego mieszkania od dewelopera wynosiła około 4 750 zł, obecnie jest to ponad 6 000 zł

Nic nie wskazuje na to, aby wzrosty te w najbliższej przyszłości miały się zatrzymać. Popyt na mieszkania w Łodzi pozostaje wciąż wysoki – nieruchomości kupują chętnie inwestorzy indywidualni oraz pracownicy coraz liczniej działających tu firm z sektora usług biznesowych. Nie bez znaczenia jest również fakt, że łodzian stać na więcej, niż żyjących w innych polskich metropoliach – statystyczny mieszkaniec Łodzi za swoją pensję może kupić 0,80 m kw. mieszkania, gdy na przykład w uchodzącej za najbogatszą Warszawie jest to tylko 0,65 m kw.

Nie tylko z powodu rosnących cen warto zastanowić się nad zakupem mieszkania już teraz – ze względu na dostępność w Śródmieściu działek pod zabudowę mieszkaniową (co jest sytuacją unikalną w skali całego kraju), deweloperzy realizują obecnie w tej dzielnicy wiele nowych inwestycji, dzięki czemu wybór mieszkań jest bardzo duży. Podobnie szeroki wachlarz mieszkań do wyboru mają osoby szukające nowego lokum na Widzewie lub Bałutach. Z częścią oferty łódzkich deweloperów będzie można zapoznać się w jednym miejscu i czasie już 8 i 9 lutego podczas Targów Mieszkań i Domów, organizowanych przez firmę Nowy Adres S.A. w Expo-Łódź przy al. Politechniki 4. Nie zabraknie mieszkań i domów z rynku pierwotnego (m.in. Esembla Group, Hocan Estate, Maxbud Noveo, Orion Development i in.) i wtórnego (m.in. Freedom Nieruchomości, RE/MAX Peak  Łódź, Biuro Nieruchomości WISDOM). Kredytu hipotecznego będzie można szukać na stoiskach banków i pośredników finansowych (Bank Ochrony Środowiska, Notus Finanse czy Phinance). Targi warto odwiedzić także dlatego, że wielu wystawców przygotowało specjalne promocje i rabaty, obowiązujące tylko podczas tego wydarzenia.

Podczas Targów Mieszkań i Domów będzie można jak zwykle wziąć udział w darmowych seminariach i wykładach. O tym, czy da się tanio i szybko uzyskać kredyt mieszkaniowy opowie Rafał Korona, uznany ekspert w dziedzinie finansowania hipotecznego. Z kolei Małgorzata Arkuszyńska z firmy RE/MAX Peak Łódź zwróci naszą uwagę na to, co warto sprawdzić, kupując nieruchomość mieszkaniową.

Warto też wspomnieć, że w tym samym miejscu i czasie odbędzie się organizowana przez Grupę MTP unikalna wystawa malarstwa impresjonistów i post-impresjonistów w 3D. To jedyne tego typu wydarzenie w Europie – blisko 60 dzieł najpopularniejszych impresjonistów i postimpresjonistów przetworzono do trójwymiarowej wersji z użyciem technologii anaglif red-cyjan. Będzie można zobaczyć ożywione obrazy takich klasyków jak Monet, Manet, Morisot, Degas, Cezanne, Renoir, Sisley, Whistler, Gauguin czy Vincent Van Gogh (na wystawę obowiązuje osobny bilet).

Bilet  wstępu na targi kosztuje 5 zł (dzieci do 18 roku życia mają darmowy wstęp).  Można je wcześniej zakupić online na stronie Targów albo www.tobilet.pl

 

Targi Mieszkań i Domów 8-9 lutego 2020 r.

sobota godz. 10:00-17:00, niedziela godz. 10.00-16.00

Hala Expo-Łódź, Politechniki 4