sobota, 22 czerwca, 2024
Uncategorized

Najlepsi deweloperzy w gronie laureatów Housemarket Silesia Awards 2018

Nagrody Housemarket Silesia Awards 2018 przyznane. Statuetki w siedmiu kategoriach trafiły do rąk zwycięzców podczas uroczystej Gali w katowickim Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Nagrodzono najciekawsze projekty mieszkaniowe zrealizowane na Śląsku do końca 2017 roku. Galę prowadziła Anna Popek.

4DD to wielkie święto architektury, designu i rynku nieruchomości. Trzecia edycja wydarzenia to jeszcze większy rozmach, znamienici goście z Polski i świata, nowe wydarzenia i eventy, ale przede wszystkim unikalne miejsce wymiany opinii i networkingu w gronie inwestorów, deweloperów, architektów, projektantów i samorządowców. To także miejsce debat o tym jak istotny wpływ na nasze otoczenie, jakość życia mają inwestycje realizowane przez inwestorów prywatnych – zarówno mieszkaniowe, jak i komercyjne – mówił podczas gali Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP. – Dlatego w trakcie 4DD zorganizowaliśmy forum dotyczące rynku mieszkaniowego na Śląsku. Dzisiaj rozmawialiśmy o prognozach, trendach, finansowaniu, rewitalizacji, polityce miast, architekturze. Teraz będziemy chcieli pokazać państwu najlepsze praktyki i inwestycje, które zmieniają nasz region.

Zwycięzcy, w siedmiu kategoriach, zostali wyłonieni po podliczeniu głosów Czytelników portalu Housemarket.pl.

Architektura

W kategorii Architektura nagrodę Housemarket Silesia Award 2018 otrzymała inwestycja iHome w Mysłowicach, realizowana przez firmę Homeapartamenty.pl. Nagrodę odebrał Tomasz May, prezes zarządu, Homeapartamenty.pl.

– Włożyliśmy wiele serca w tą inwestycję, dziękujemy że została ona doceniona. Naszą ideą jest kreowanie nowych trendów i rozwiązań, które przyczynią się do tego, aby się lepiej mieszkało. Cieszymy się, że nasze starania zostały docenione – mówił Tomasz May, prezes zarządu Homeapartamenty.pl.

iHome to mieszkania inteligentne, zaprojektowane z myślą o Klientach i pozwalające na co dzień obcować z nowoczesną architekturą. To połączenie nowoczesności z wysokim komfortem użytkowania. Projekt to sześć budynków apartamentowych z ośmioma apartamentami w każdym, o łącznej liczbie 48 lokali.

Deweloper

Statuetkę laureata w kategorii Deweloper otrzymała firma TDJ Estate. Nagrodę odebrał Bartłomiej Stuła, dyrektor ds. sprzedaży, TDJ Estate.

– Cieszę się, że po raz kolejny otrzymaliśmy nagrodę, tym razem w innej kategorii. Dowodzi to, że nasi klienci nam ufają. To wyróżnienie mobilizuje nas do jeszcze większej dbałości o jakość naszych inwestycji. W tym roku wypuszczamy na rynek kolejne 350 mieszkań, mam nadzieję, że również one przyczynią się do budowania silnej pozycji naszej marki – powiedział Bartłomiej Stuła, dyrektor ds. sprzedaży, TDJ Estate.

W sektorze budownictwa mieszkaniowego flagową inwestycją spółki jest Osiedle Franciszkańskie w katowickiej Ligocie, gdzie docelowo ma powstać ok. 1,3 tys. mieszkań. Ponadto deweloper opracowuje projekt nowego osiedla w ścisłym centrum Katowic, w sąsiedztwie tzw. Strefy Kultury. Ta prestiżowa lokalizacja ma szansę stać się jedną z najciekawszych propozycji mieszkaniowych na Górnym Śląsku.

Domy jednorodzinne

Tytuł Housemarket Silesia Awards 2018 w kategorii Domy jednorodzinne otrzymała Villa Kasztan w Siemianowicach Śląskich. Nagrodę odebrała Patrycja Geppert-Sechman z firmy Apstar.

– Serdecznie dziękuję za to wyróżnienie. Cieszę się, ze otrzymała je akurat ta inwestycja, ponieważ to pierwszy z naszych większych projektów. Mam nadzieje, że jego tropem pójdą kolejne równie ciekawe – powiedziała Patrycja Geppert-Sechman z firmy Apstar.

Villa Kasztan to kameralne osiedle 16, komfortowo wykończonych, wolnostojących domów jednorodzinnych w Siemianowicach Śląskich. Lokalizacja osiedla w dzielnicy Bańgów sprosta oczekiwaniom zarówno rodzin, jak i młodych, aktywnych ludzi, pozwalając im cieszyć się spokojem, nie rezygnując jednocześnie z zalet i możliwości jakie daje dobra lokalizacja.

Lofty i apartamenty

Spośród pięciu inwestycji nominowanych w kategorii Lofty i apartamenty najwięcej głosów zdobyła inwestycja Apartamenty Jaśminów w Mikołowie. Nagrodę odebrali Marcin Kopański, Piotr Lukasek i Michał Pacha, współwłaściciele firmy Monolit Development.

–  Bardzo dziękujemy czytelnikom portalu oraz całemu jury. Cieszymy się, że po raz kolejny udało nam się otrzymać tak prestiżową nagrodę. Liczymy na kolejne – powiedział Marcin Kopański z firmy Monolit Development.

Apartamenty Jaśminów w Mikołowie to trzy budynki w zabudowie szeregowej. Architekci wykorzystując naturalny spadek terenu uzyskali dynamiczną bryłę o nietypowej użyteczności. W inwestycji zastosowano wiele naturalnych materiałów takich jak beton architektoniczny, tynki strukturowane oraz naturalne drewno egzotyczne. Duże przeszklenia oraz świetliki dachowe powiększają optycznie mieszkania o stosunkowo niedużym metrażu. Celem architektów przy współpracy z inwestorem, było utworzenie kameralnego miejsca do życia, w którym głównym aspektem są relacje oraz wspólnota zamieszkujących rodzin.

Osiedle mieszkaniowe

W kategorii Architektura nagrodę Housemarket Silesia Award 2018 otrzymała inwestycja ATAL Francuska Park w Katowicach. Nagrodę odebrała Karolina Piguła z firmy ATAL.

– Piękna nagroda i piękne wyróżnienie. W imieniu całego zarządu serdecznie dziękuję – powiedziała Karolina Piguła z firmy ATAL.

Osiedle ATAL Francuska Park położone jest w pobliżu Doliny Trzech Stawów – zielonej enklawy Katowic, a także Katowickiego Parku Leśnego. Bliskość lasów i zbiorników wodnych to znakomita przestrzeń dla osób chcących odpocząć od miejskiego zgiełku. Liczne placówki edukacyjne, przedszkola i uczelnie wyższe położone nieopodal kompleksu będą dużym udogodnieniem dla mieszkańców. Sprawiają również, że jest to idealna inwestycja dla rodzin z dziećmi.

Osiedle przyjazne rodzinie

W tej kategorii nagrodę Housemarket Silesia Awards 2018 zdobył Osiedle Franciszkańskie w Katowicach. Nagrodę odebrał Bartłomiej Stuła, dyrektor ds. sprzedaży, TDJ Estate.

– Jestem ogromnie wdzięczny za kolejne wyróżnienie. To uznanie dla pracy wielu osób, również architektów, którzy mają ogromy wkład w ten wielofunkcyjny projekt. Nasze osiedla to nie tylko projekty, które pozwalają zarabiać pieniądze – staramy się również aby budowały silną i zintegrowaną społeczność – Bartłomiej Stuła, dyrektor ds. sprzedaży, TDJ Estate.

To miejsce przyjazne dla rodzin z kilku powodów. Istotne znaczenie ma lokalizacja inwestycji w katowickiej Ligocie. To dzielnica spokojna i pełna zieleni, z dala od miejskiego zgiełku, która oferuje bogatą infrastrukturę oświatową, medyczną, handlowo-usługową i sportowo-rekreacyjną. W zasięgu jedynie kilkuset metrów mieszkańcy osiedla mają dostęp do renomowanych placówek szkolnych, punktów leczenia, sklepów, kawiarni i lodziarni. Z myślą o najmłodszych, w ramach realizacji II etapu inwestycji, inwestor przygotował plac zabaw. Miejsce wyposażone w zjeżdżalnie, huśtawki i piaskownicę.

Zielone osiedle

Najwięcej głosów w tej kategorii zdobyło Osiedle Nowy Paryż w Świętochłowicach. Nagrodę odebrała Emilia Warczyńska, specjalista ds. marketingu w spółce Xenakis Development.

– Jesteśmy ogromnie wdzięczni, że to właśnie Zielone Osiedle zostało wyróżnione, ponieważ to ono właśnie jest wyznacznikiem idei naszych inwestycji. Osiedla zawsze lokalizujemy na terenach zielonych, przestrzennych, a zarazem bardzo dobrze skomunikowanych. Obiecujemy, że dalej będziemy kontynuować pracę w tym kierunku- powiedziała Emilia Warczyńska, specjalista ds. marketingu w spółce Xenakis Development.

Inwestycja Nowy Paryż to dwa rodzaje nieruchomości: luksusowe domy wolnostojące oraz budynki w zabudowie bliźniaczej. Całość zlokalizowana jest na terenach między Świętochłowicami a Rudą Śląską, w sąsiedztwie natury, z dala od miejskiego zgiełku. Otoczenie zieleni wpłynie pozytywnie na samopoczucie przyszłych mieszkańców, przyczyniając się do uprawiania przez nich sportu, jak i wypoczynku i rekreacji.

Gala Housemarket Silesia Awards 2018 była zwieńczeniem trzeciej edycji konferencji Housemarket Forum Silesia 2018, odbywającej się w trakcie 4 Design Days 2018.